Specjalne wykłady z fitoterapii dla słuchaczy naszej szkoły

Specjalnie dla słuchaczy naszej szkoły odbyły się w dniach 7 i 21 marca 2023 r. dwa bezpłatne wykłady z dziedziny fitoterapii:

  1. Lek a suplement diety. Fitoterapia chorób układu oddechowego.
  2. Fitoterapia chorób układu moczowo-płciowego.

W czasie pierwszego wykładu została przybliżona tematyka wymagań oraz rozróżnienia suplementu diety od leku, nowoczesnych trendów rozwoju fitoterapii (fitoinżynierii) oraz roli leków roślinnych w terapii wybranych schorzeń, takich jak: zapalenie zatok, zapalenie oskrzeli (przebiegające z kaszlem) oraz przeziębienie w oparciu o najnowsze wytyczne i rekomendacje.

W ramach drugiego tematu został omówiony problem jakim jest zakażenie układu moczowego (ZUM), szczególnie u kobiet, jakie są ścieżki terapeutyczne, w tym wykorzystanie leków roślinnych oraz jak wesprzeć pacjentkę w aptece z objawami menopauzy, mastodynii, czy zespołu napięcia przedmiesiączkowego.

Wykłady wzbogaciły wiedzę naszych słuchaczy o dodatkowe informacje dot. ziołolecznictwa, a uczestnictwo w wykładach zostało potwierdzone w formie zaświadczeń dla słuchaczy.


Prowadząca wykłady:

mgr farm. Aldona Adamska-Szewczyk

Doktorant (Katedra Farmakognozji i Botaniki Farmaceutycznej, Uniwersytet Medyczny w Lublinie). Mgr farmacji o specjalności apteczno-zielarskiej. Absolwentka studiów podyplomowych: Interdyscyplinarnych Studiów Managerów Farmacji oraz Studium Farmakoekonomiki, Marketingu i Prawa Farmaceutycznego Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej. Wieloletni praktyk, kierownik apteki, wykładowca akademicki (WSIiZ, Warszawa) i nauczyciel przedmiotów zawodowych w studium farmaceutycznym. Autorka licznych artykułów naukowych i popularnonaukowych. Członek International Natural Product Sciences Taskforce.

 

Skip to content