Szanowni Państwo,

w imieniu Politechniki Warszawskiej chcielibyśmy serdecznie zaprosić na warsztaty Design Thinking, w których uczestnicy podejmą się opracowania rozwiązań złożonych, istotnych problemów społecznych dotykających mieszkańców Mazowsza. Inicjatywa ta organizowana jest w ramach projektu „Społeczna odpowiedzialność nauki – od promocji po innowacje społeczne” realizowanego przez Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej, Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego, Urząd m. st. Warszawa oraz Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie.

Podczas jednorazowych, trzygodzinnych spotkań, uczestnicy pracować będą w zróżnicowanych pod względem doświadczeń grupach. Warsztaty realizowane będą zarówno w grupach młodzieżowych, jak i mieszanych, w skład których wchodzić będą również przedsiębiorcy, urzędnicy, naukowcy oraz zainteresowani mieszkańcy województwa mazowieckiego. Właśnie w tym gronie, wykorzystując kreatywne metody pracy projektowej, uczestnicy opracowywać będą innowacyjne rozwiązania problemów społecznych. W przyszłości, część z najbardziej innowacyjnych pomysłów poddana zostanie dalszym pracom, które pozwolą na ich udoskonalenie, a w perspektywie czasu – być może również wykorzystanie w celu poprawy jakości życia na Mazowszu.

Spotkania w formie online odbywać się będą w wielu dogodnych terminach od końca maja do września 2021 roku. Zapisy na nie odbywać się będą za pośrednictwem internetowego formularza zgłoszeniowego: http://bit.ly/warsztatyDT.

Uczestnictwo w warsztatach prowadzonych metodą Design Thinking jest ciekawym, rozwijającym przeżyciem. Forma ta umożliwia tworzenie innowacyjnych, kreatywnych rozwiązań w oparciu o zrozumienie głębokich potrzeb grup, których dotyczy problem. Jej siłą jest uniwersalny charakter, dzięki czemu wykorzystywana może być w zarówno w biznesie, jak i w wielu innych dziedzinach życia. Oprócz certyfikatu potwierdzającego udział w spotkaniu, każdy z uczestników wyniesie z warsztatu nowe doświadczenia, przemyślenia oraz umiejętność spojrzenia na otaczającą nas rzeczywistość w świeży, inny niż dotychczas sposób.

Więcej informacji na temat projektu znajdziecie Państwo na stronie internetowej CZIiTT PW: http://bit.ly/projektSON.

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt na adres: agata.beben@pw.edu.pl.

Projekt krajowy finansowany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki w ramach Programu „Społeczna Odpowiedzialność Nauki”.